Все про виниловые пластинки Фото 1

Вінілові платівки сьогодні набирають все більшої популярності. Адже зараз колекціонувати вініл модно.

Що ви знаєте про них? Якщо ви є успішним колекціонером, то впевнені, знаєте все. Але є й ті, хто представляє вініл чимось раритетним, на якому записано музику легендарних виконавців. Частково це правда!

Давайте розберемося, що таке вінілова платівка і з чого виготовляється:

1. Музичний диск виготовляється з вініліту, тобто сополімеру вінілхлориду та вінілацетату.

2. Потім у ньому нарізаються канавки. Саме вони перетворюють коливання голки за ними на музику. До речі, вініл - це ті самі платівки.

Щоб більше дізнатися про вінілові платівки, давайте розберемо кілька популярних питань:

Історія появи

Перші грамплатівки з'явилися зі створенням грамофона Емілем Берлінер ще в 80-х роках XIX століття. Платівки були виготовлені з шелаку, грали всього 4-5 хвилин і пройшли безліч видозмін за 50 років.

Потім у 40-х роках минулого століття почали з'являтися справжні вінілові платівки на 78 обертів. Характеристики вінілу змінювалися. І нарешті, вінілові носії у форматі LP створила "Columbia Records". Платівки викликали фурор, не тільки розміром 12 дюймів, але й довготою гри - до 40 хвилин.

Перші вінілові носії могли бути різної якості, тому що випускалися різними виробниками за різними технологіями. Потім, у середині 50-х стандарт RIAA (Recording Industry Association of America) був визнаний найпридатнішим і вініл почав випускатися за ним.

Який має бути розмір вінілової платівки

Все про виниловые пластинки Фото 2

Вініл випускається у трьох основних діаметрах: 7 дюймів – 17,5 см, 10 дюймів – 25 см та 12 дюймів – 30 см.

Перший формат вінілових носіїв застосовуються для випуску музики на 45 оборотів, 10-дюймові програють на 78 оборотів за хвилину. Ну, і найкращі за якістю звучання 30-сантиметрові на 33 1/3 обертів.

Вага вінілу140 або 180 грам. Іноді зустрічається носій вагою 200 г. Такі характеристики залежать від кількості та якості запису. Найчастіше випускаються сингли на 180-грамовому вінілі.

Від чого залежить колір

Цветные виниловые пластинки Фото

Цікавий факт – вініл насправді прозорий. Звичний чорний колір вінілових платівок виходить за рахунок графітового порошку, кольорові вінілові платівки виходять з інших високоякісних барвників.

Що означають позначення на вінілі

Для того, щоб покупець одразу знав, якої якості вінілову платівку збирається купити, було винайдено спеціальну класифікацію. По ньому:

  • SS або Factory sealed або Original - позначається абсолютно нова платівка оригінал.
  • Mint (M) - новий, але відкритий носій і програв один раз.
  • Near Mint (NM) - конверт може бути із загинами, вініл слухали пару разів.
  • Excellent (EX) – вініловий носій використовувався акуратно, за всіма правилами. Конверт потертий.
  • Very Good (VG) - вініл у непоганому стані, конверт так само. Є видимі сліди потертостей на платівці.
  • Good (G) – вініловий носій багато використовували, є шуми.

Які є види вінілових платівок

Вініл - це не лише рок-музика. Найпопулярніші - джаз, класика, поп-рок, блюз, хіп-хоп, метал, фанк, шансон, електроніка та соул. У нас представлені усі види вінілу.

Як слухати вініл

Зараз є безліч цікавих програвачів вінілу з різним типом управління. На такому обладнанні улюблена музика звучатиме глибоко.

Принцип прослуховування простий:

На кінці стереоголовки встановлені 2 п'єзокристали, які розташовуються один до одного перпендикулярно, а до пластинки під 45 кутом. Рухаючись таким чином, голка передає сигнал перетворювачу, який перетворює це на музику.

Ми пропонуємо купити нові вінілові платівки у нашому музичному магазині за відмінними цінами в Україні.