Базові поради, на які варто звернути увагу любителям аналогового звучання.

Отже:

1. Диск, на який кладуться платівки – планшайба, має бути строго горизонтально. Для налаштування можна використовувати будівельний рівень типу «хрестовина» або iPhone, програму Компас, відкритий на вкладці Рівень. Деякі виробники надають спеціалізований рівень бульбашки, наприклад, AudioTechnica, Clearaudio, Ortofon.

2. Регулярно здійснюйте чищення та технічний огляд програвача. Проводячи таку профілактику, ви усуваєте дрібні перешкоди, які впливають на звучання програвача та збільшуєте термін його життя.

3. Слідкуйте за станом звукознімача. Кожна головка звукознімача має власний термін придатності. Від її якості залежить глибина, насиченість і частотні характеристики звуку, що знімається, а також стан ваших платівок.

4. Однією з головних завдань є правильне налаштування притискної сили тонарма, адже саме він передає сигнал від звукознімача до фонокоректора. Допустимий діапазон ваги вказується у паспортних характеристиках головки звукознімача. Розмір виміру – грами, яка зазвичай варіюється від 1-2,5 грама.

5. Здається – це найпростіше, що можна було вигадати. Але багато хто все одно цього не робить. Закрийте кришку програвача, щоб не осідати пил.