Віддаючи перевагу аналоговому звуку замість цифрового, кожен меломан відразу вдасться до питання, який вініловий програвач купити для новачка. Музичні магазини пропонують безліч варіантів, що відрізняються не тільки ціною, а й експлуатаційними характеристиками. Розглянемо, який він – ідеальний вініловий програвач для початківців, який матиме простий функціонал і не викликатиме складнощів у процесі використання.
Програвач вінілу для початківців – добірка найкращих варіантів
Перший прилад не обов'язково має бути дорогим та навороченим. Для тих, хто ще точно не впевнений, чи він заглиблюватиметься у світ вінілових платівок, можна зупинитися на базових варіантах з необхідним функціоналом. Поціновувачам аналогового звучання варто звернути увагу на кращі моделі, з продуманою конструкцією і можливістю покращення. На сьогодні найкращі вінілові програвачі для початківців включають такі моделі:
1. Lenco LS-300WD: виконаний у корпусі з дерева, має дві зовнішні колонки з максимальною потужністю 20 Вт. Даний прилад є ідеальним поєднанням сучасних технологій і ретро дизайну. Пристрій забезпечує чисте звучання платівок розміром 7, 10 та 12 дюймів. Є ще схожа модель Lenco LS-300BK, але з більшим функціоналом.
2. Crosley C62: передбачає дві зовнішні колонки (повно діапазонні), виконаний у класичному корпусі. Від попадання пилу захищає спеціальна кришка. Цей програвач вінілових пластин може працювати без підсилювача. Функція Bluetooth дозволяє підтримувати бездротове відтворення музики. Модель також доступна в чорному та сірому кольорах.
3. Audio-Technica AT-LP60: повністю автоматичний програвач із функцією блютуз. На пристрої є роз'єм для підключення до аудіосистеми. Головка звукознімача із двома рухомими магнітами. У цій моделі є USB-вихід та АЦП, що дозволяє використовувати пристрій для оцифрування аудіо з вінілу у форматі Wav. Також ця модель доступна у двох інших комплектаціях: Audio-Technica AT-LP60XUSBGM та Audio-Technica AT-LP60X Bluetooth Black.
4. Pro-Ject Primary E Phono OM NN: передбачає ремінний привід, оснащений синхронним мотором, шляхом чого знижується рівень вібрації. У пристрої передбачено позолочений роз'єм RCA і заздалегідь встановлений звукознімач. Ця серія не потребує додаткового налаштування, тому користуватися приладом можна одразу з коробки. Модель доступна ще у білому кольорі.
5. Pro-Ject T1 Phono SB: забезпечує високоякісне звучання за доступною ціною. Програвач відрізняється стильним оформленням та створює багату палітру звучання. На корпусі немає пластикових деталей, які швидше зношуються. Для початку це відмінний вибір із простим інтерфейсом та всіма необхідними можливостями. Для замовлення доступний такий самий програвач у білому кольорі.
6. Rega P1 (Planar 1): пристрій, який працює на основі синхронного електродвигуна. Передбачає низький рівень шуму та постійну швидкість програвання. Зразок із приємним оформленням зможе порадувати меломанів виразними лініями та ергономічним дизайном. Модель доступна також у білому кольорі.
Кожна з перерахованих варіацій заслуговує на увагу. Щоб визначитися з конкретним варіантом, потрібно уважно вивчити характеристики пристрою, що сподобався, і співвіднести їх з власними потребами.
Як вибрати вініловий програвач для новачка – корисні поради
Найкращий програвач вінілу у кожного свій. Щоб куплений пристрій приносив задоволення і тішив гідним звуком, потрібно серйозно підійти до процесу вибору. У цьому випадку слід звернути увагу на такі параметри:
- тип приводу – прямий (для професійних моделей), ремінний (дозволяє досягти максимально якісного звучання без вібрацій) або пружинний (найбюджетніший);
- якість тонарма: до цього елемента висуваються три основні вимоги – жорсткість, стабільність та захист від вібрацій;
- спосіб управління – автоматика чи вручну;
- вид фонокоректора - вбудований або зовнішній;
- регулювання швидкості обертання;
- дизайн вінілового програвача та його комплектуючих;
- вартість музичного пристрою.
Крім перерахованих критеріїв, більш просунуті меломани можуть звертати увагу на наявність у програвачі додаткових функцій. У низці пристроїв є опція антискейтингу, яка запобігає зміщенню звукознімача під час відтворення. Деякі моделі оснащені вбудованим портом USB, який дозволяє перетворювати вінілові звукозаписи в цифровий формат.
Щоб досягти відмінної якості звуку, потрібно подбати не лише про покупку добротного програвача вінілу, а й про вибір гарної аудіосистеми. Не виключено, що потрібно купити допоміжні аксесуари, які потрібні для повноцінного відтворення вінілових платівок. Окремо продаються головки звукознімачів, килимки для платівок та багато інших корисних дрібниць для нарощування досвіду прослуховування. За потреби можна звернутися по допомогу до консультанта в інтернет-магазині JAM, який радо допоможе підібрати оптимальний стартовий набір.